Realizacja projektu

Specyfikacja techniczna.

Przede wszystkim, najważniejszym elementem projektu jest specyfikacja techniczna. Powinna przedstawiać szczegółowy opis zlecenia, wymagania oraz kryteria realizacji.

Dobrze napisana specyfikacja stanowi kluczowy krok do poprawnej realizacji działania. Ułatwia pracę zarówno klientowi jak i zespołowi pracującemu nad serwisem. Poprawna specyfikacja powinna mieć budowę modularną, podzieloną na poszczególne elementy serwisu, spis wymagań w formie listy, oraz dokładny opis myśli klienta.

- Budowa modularna
- Podział na poszczególne elementy
- Spis wymagań w formie listy
- Szczegółowy opis
- Wymagania względem zespołu

Analiza i sugestie.

Kolejnym krokiem w dążeniu do zrealizowania zadania jest analiza specyfikacji przez nasz zespół. Stanowi nieodrębną część, która skutkuje wyelminowaniem błędów, poprawieniem jakości opisu jak i później pracy. Po zapoznaniu się naszego zespołu ze specyfikacją klienta, zawsze sugerujemy ciekawe rozwiązania, które ułatwią oraz uatrakcyjnią efekt kończowy.

Debata techniczna potocznie zwana "burzą mózgów" pozwala wyłonić klarowne i bardzo interesujące funkcje, które klient mógł przeoczyć. Nasz zespół doświadczonych ludzi, chętnie doradzi oraz zaproponuje poprawy, niszowe pomysły które w przyszłości zaaowocują zyskiem naszego klienta.

Projekt graficzny.

Po opracowaniu logiki serwisu Internetowego czas przystąpić do realizacji projektu graficznego (layoutu), który będzie zintegrowany z aplikacją. Stawiamy przede wszystkim na prostotę, szybkość i profesjonalizm. Grafik przygotowuje wstępny projekt strony Internetowej, który następnie przedstawiany jest klientowi. Po akceptacji wizerunku strony, przystępuje do przygotowania całej szaty graficznej.

Wszystko odbywa się ściśle zgodnie z wytycznymi klienta, specyfikacją. Projekty graficzne realizowane przez naszego grafika następnie poddawane są ocenie zespołu, który za wczasu wykluczy ewentualne niezgodności z dedykowaną aplikacją serwisu Internetowego naszego klienta.

Tak przygotowany pakiet graficzny trafia do Front-end developera, który skrupulatnie zajmie się pocięciem grafiki oraz zakodowaniem jej do szablonu zgodnego ze standardami sieciowymi.

Osoba odpowiedzialna za cięcie i kodowanie layoutów zrobi wszystko by kod źródłowy serwisu był jak najbardziej zoptymalizowany z dużym naciskiem na SEO (pozycjonowanie).

Realizacja aplikacji.

W tym samym czasie, zespół programistów lub wydelegowany programista opracowuje aplikację strony Internetowej zgodnie ze specyfikacją. Duży nacisk kładziemy na optymalność, lekkość i relacyjność. Aplikacja zgodna ze standardem MVC jest idealna do rozbudowy poprzez modularność swoich zasobów, dzięki temu klient nie będzie związany tylko z jednym programistą na zawsze.

Nasi programiści pracują w najnowocześniejszych technologiach, pozwalających na osiągnięcie najlepszych rezultatów. Systemy informatyczne, których używamy to między innymi:

Kohana Framework 3
Laravel Framework
jQuery
HTML5
CSS3
oraz wiele innych.

Aplikacja po wykonaniu jest testowana pod względem obciążenia, szybkości i poprawności działania. Ewentualne błędy są wykluczane w fazie testów.

Finalizacja zlecenia, oddanie projektu.

Ostatnim krokiem jest oddanie do użytku poprawnie zrealizowanego projektu, jakim jest serwis Internetowy, aplikacja lub system informatyczny.

Klient zapoznaje się z nim i w razie ewentualnych pytań zawsze jesteśmy w stanie pomóc i doradzić w użytkowaniu naszych systemów.

Dzięki pracy całego zespołu powstaje profesjonalny efekt kończowy, który cieszy nie tylko klienta ale również nas, bo dobro i opinia klienta jest dla nas najwazniejsza.